TU ES PETRUS

Biografia
Galeria
Just for Fun
Once upon a time
Posłuchaj
Kontakt
Home

 

 

Biografia
 

Jacek Janiszewski jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. W 1996 roku, jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki odbywał studia podyplomowe w Bułgarii. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich. Od 1998 roku znajduje się pod opieką wokalną znakomitych basów Prof. Kurta Molla i Franza Hawlata.
Zdobywca I nagród i nagród specjalnych w III Konkursie Wokalnym im. St. Moniuszki w Warszawie (1998), w IV Konkursie Wokalistów w Dusznikach-Zdroju (1996) oraz Konkursie "Belvedere" w Wiedniu. Finalista konkursów Operalia Placido Domingo w Tokio (1997) oraz "New Voices 1997" w Gütersloh (Niemcy).
W 1997 roku wyjechał z kraju i związał się z Teatrem Operowym we Flensburgu. W Operze Narodowej wystąpuje w roli Zbigniewa w "Strasznym dworze", Colline w "Cyganerii", Leporella w "Don Giovannim" oraz Zunigi w "Carmen".
Współpracował z wieloma orkiestrami wykonując repertuar oratoryjny m.in. Filharmonią Narodową, Filharmonią Szczecińską, Simfonia Varsovia, Staatskapelle Berlin, Münchner Symfoniker, (m.in."Mesjasz" Haendla, "Stworzenie świata" i "Pory roku" Haydna).
Występował w wielu festiwalach w kraju i za granicą (Warszawska Jesień, Beethovenowski w Warszawie, Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Festiwal im. A.Didura w Sanoku, Wexford Opera Festival w Irlandii, Festiwal Basów w Samarze i in.). Ma na swoim koncie recitale w Filharmonii Sofijskiej, w Teatrze Bolszoj w Moskwie i w Radiu Berlińskim. Latem 2002 roku dokonał nagrania opery "Daphne" Straussa na Festiwalu Straussowskim w Garmisch-Partenkirchen. W maju 2003 odniósł wielki sukces w operze "Uprowadzenie z Seraju" w Staatsoper Hannover, gdzie jest stałym gościem.
Od grudnia 2005 jest zaangazowany w Teatrze Operowym w Bielefeld. We wrześniu 2006 powstały nagrania z orkiestrą Royal Philharmonic Liverpool nagrodzone znakomitymi krytykami.
Od kwietnia 2006 występuje w dwóch częściach Tryptyku Świętokrzyskiego autorstwa Piotra Rubika i Zbigniewa Książka: w oratorium "Tu es Petrus" oraz "Golgocie Świętokrzyskiej".


   Home

 
Galeria
     
   Home
 
Just for Fun
   Home
 
Once upon a time
 
   Home
 
Posłuchaj

(792 KB)

Zbigniew Książek Tu es Petrus
"TU ES PETRUS"

(624 KB)

Zbigniew Książek Tu es Petrus
"TAK BOWIEM BÓG"

(819 KB)

Zbigniew Książek Tu es Petrus
"LITANIA CZTEREMA PORAMI ROKU"

(329 KB)

Zbigniew Książek Tu es Petrus
"TEN KTÓRY NIE POZNAŁ"

Winamp media player - Download for free:
http://www.winamp.com/player/free.php

   Home
 
Kontakt

Jacek Janiszewski

Fröbelstraße 90
D-33604 Bielefeld
Niemcyphone: +49 521 304 69 96
handy: +49 172 402 80 38
email:   info@jacek-janiszewski.com


   Home